לדירה מושכרת נכנסו דבורים מהחור של המזגן ובנו כוורת במזגן. לאחר שהתקבלו תלונות מהשכנים אטם המשכיר את החור והדבורים הסתובבו בתוך הדירה. השוכר התלונן על הדבורים. המשכיר מבקש שהשוכר יפנה את הדירה לצורך טיפול בבעיה. השוכר מבקש לנכות מדמי השכירות את הימים בהם לא ידור במושכר או לדאוג לטיפול מקצועי שלא יצריך יציאה מהמושכר.
פסק הדין:
בית הדין פסק כי אם יש צורך בהדברה מקצועית עלותה מוטלת על המשכיר ואילו אם די בהדברה פשוטה עלותה מוטלת על השוכר ובכל מקרה אם יש צורך בפינוי המושכר יש לנכות ימים אלו מדמי השכירות.
נושאים הנידונים בפסק:
1. אילו תיקונים מוטלים על המשכיר? (איזה) 2. האם גם קלקולים שקרו בתוך תקופת השכירות מוטלים על המשכיר? (קלקול) 3. האם המשכיר אחראי לקלקולים שארעו בתוך תקופת השכירות כתוצאה מרשלנותו? (דין) 4. כאשר הוצרך שוכר לפנות את המושכר לצורך תיקונו, האם יש לנכות ימים אלו מדמי השכירות? (ניכוי)