לראובן ושמעון יש גג משותף. ראובן בנה יחידת דיור על גגו. שמעון טוען שמאז הבנייה יש נזילות בדירתו וכנראה פועלי ראובן פגעו באיטום הגג שלו. ראובן טוען שידוע לו שהיתה רטיבות בדירת שמעון עוד לפני העבודות. שוכרי שמעון העידו שאכן היתה רטיבות עוד לפני העבודות אך מאז העבודות הפכה הרטיבות לנזילות.
פסק הדין:
בית הדין פסק כי ראובן חייב בהוצאות תיקון הבידוד למעט הסכום שהיה שמעון מוכן לשלם עבור הפגמים שקדמו לנזק כיוון שיש ראיות שהנזק נגרם מהבניה.
נושאים הנידונים בפסק:
1. האם אדם שהזיק חפץ פגום חייב לשלם? (א.) 2. כיצד יש לשום החמרת נזק בבית? (ב.) 3. איזו רמת ודאות נדרשת על מנת לחייב אדם בנזיקין? (ג.) 4. האם על בעל הבית מוטלת אחריות תשלומים על נזקים שגרמו פועליו? (ד.)