ראובן הפריש בגג הבנין חדר מתוך הדירה של חתנו לצורך הרחבה עתידית, והכניסה אליו הייתה בסולם אל הגג, ומשם דרך חלון החדר אל תוכו. שמעון בקש וקבל את הסכמת השכנים והעיריה להרחיב את דירתו לשטח ששייך לו על הגג. שמעון רוצה לבנות גם על חלקו בשטח המשותף. ראובן טוען שבניה במקום זה תחסום את המעבר לחדר דרך הגג וכי הוא הוחזק בו. התביעה התמשכה וניתן צו מניעה לבקשת ראובן. שמעון התעלם מהצו והמשיך בבניה. ראובן תובע הריסת הבניה.
פסק הדין:
בית הדין פסק שעל שמעון להשיב לראובן דרך ברוחב סביר כיוון שלא היה רשאי לחלוק את השטח המשותף באופן שמזיק לשותף אחר.
נושאים הנידונים בפסק:
1. למי שייך שטח בגג של בניין שלא הוצמד לשום דירה? (הבעלות) 2. מה גדרה של הסכמת שכנים לבנייה על הגג ביחס לחלוקת שטח משותף בגג? (הבעלות) 3. כיצד יש להתיחס להסכמת השכנים לבנית אדם על חלקו בשטח המשותף כאשר הבנייה נעשתה תוך הפרת צו מניעה? (הבעלות) 4. האם רשאי שותף בחצר לפרוש מהשותפות ולקחת את חלקו באופן שמזיק לשותף אחר? (חלוקת) 5. מהם התנאים ליצירת חזקת תשמישין? (חזקת) 6. האם מעבר קבוע בשטח חברו יוצר חזקת תשמישין? (חזקת)